Каталог товарів
Акції / Знижки
Комплекти товарів
Відстежити відправлення
x

Креатин

Якщо запитати у будь-якого більш-менш досвідченого старожила «залізного» спорту про те, яка спортивна добавка є найефективнішою для набору м'язової маси та зростання силових показників, він без затримки відповість – креатин. Так, саме креатин – це одна з небагатьох речовин, яка при «натуральному» тренінгу (без використання анаболічних стероїдів) здатна в стислий термін суттєво збільшити обсяги вашої мускулатури та силу.

  • Що таке "креатин"?
  • Навіщо він потрібний?
  • Як він діє?
  • Які форми креатину існують нині?
  • Як його правильно вживати?

У цій статті ви знайдете відповіді на всі перелічені вище питання. Отже, почнемо по порядку.

Що таке креатин?

Якщо говорити по-науковому, креатин є азотовмісною карбоновою кислотою. Ця речовина зустрічається в організмах у хребетних тварин (до яких належимо і ми з вами). Креатин бере безпосередню участь в енергетичних обмінних процесах, що здійснюються в нейронах та м'язовій тканині. Але це якщо говорити суто науковою мовою.

Якщо говорити зрозумілому загальнолюдському, то креатин – це «паливо» для наших м'язів. При достатній кількості цієї речовини (запасається у клітинах м'язової тканини) зростання силових показників та м'язової маси прискорюється на понад 10%.

Крім енергетичного обміну у м'язовій тканині, креатин також підвищує силу скорочення м'язових волокон. Останній ефект впливає на приріст сили.

Згідно з останніми дослідженнями, організм дорослої людини, яка не займається спортом, містить приблизно 150 г цієї речовини. Але якщо організм регулярно відчуває інтенсивні та важкі фізичні навантаження, для повноцінного відновлення йому знадобиться набагато більше креатину.

Чи можна закрити денну норму креатину звичайною їжею?

Можна, можливо. Але тільки в тому випадку, якщо ви ведете практично нерухомий спосіб життя. Але навіть тоді для закриття добової норми доведеться щодня з'їдати близько 1 кг червоного м'яса. А якщо взяти до уваги той факт, що термічна обробка даного продукту знижує концентрацію креатину в ньому практично наполовину, стає зрозумілою вся недоречність цього питання. 5-8 г чистого креатину, отриманого зі спортивного харчування, допоможе швидко і без надмірного навантаження на ШКТ вирішити проблему відновлення після важких тренувань.

Види креатину

Сьогодні існують такі форми цієї речовини:

  • Моногідрат. Найперша та найбільш вивчена форма. Ключова особливість – затримка структурної води у клітинах м'язової тканини, за рахунок чого збільшуються обсяги м'язів, знижується ризик отримання травми та спостерігається відчутне зростання силових показників.
  • креалкалін. Містить буферну формулу, яка є сумішшю лугу та креатину. Завдяки лугу збільшується показник біологічної доступності креатину, підвищується захист цієї речовини у кислих середовищах.
  • Ангідроус. Цей креатин є зневодненим моногідратом. Завдяки відсутності води у структурі цієї речовини вдалося підвищити концентрацію самого креатину на 6%.
  • нітрат. Це революційне з'єднання ефіру креатину та оксиду азоту. Саме завдяки цій комбінації досягається взаємне посилення обох складових. Нітрат розширює просвіт судин, тим самим підвищуючи швидкість кровотоку та потрапляння креатину до клітин м'язової тканини.
  • Гідрохлорид. Відмінною перевагою цієї форми над іншими видами креатину є відсутність затримки води у клітинах м'язової тканини. Якщо вам потрібна «суха» м'язова маса та приріст сили – зверніть увагу на цей продукт.
  • Татрат. Комбінація креатину з винною кислотою. Не впливає обмін речовин. Вкрай ефективно справляється зі збереженням креатину в м'язах.
  • Фосфат. Одна із найстаріших форм креатину. Був синтезований одночасно із моногідратом. Фосфат – це комбінація креатину із харчовою содою. Фосфат регулює рівень молочної кислоти, тим самим запобігаючи передчасній втомі під час фізичних навантажень. Прийом цієї форми креатину дає можливість суттєво продовжити тренувальну сесію, і, як наслідок – збільшити спортивний прогрес.
  • Малат. Поєднує в собі молекулу яблучної кислоти та креатину. Діляється на два підвиди: дикреатин та трикреатин (з двома та трьома мікрочастинками креатину відповідно). Яблучна кислота покращує апетит, знімає запалення та зменшує пухлини, покращує кровотік.

Як правильно приймати креатин?

Оскільки креатин має властивість накопичуватися в організмі, приймати цю спортивну добавку рекомендується курсами. Оптимальна тривалість прийому – близько 30 днів. Добова норма – від 5 до 8 г креатину (залежно від ваги спортсмена).

Після закінчення курсу прийому креатину необхідно зробити перерву на 30-45 днів. Це з тим, що м'язовим рецепторам необхідно очиститися від цієї речовини, і відновити свою сприйнятливість щодо нього.

Для досягнення максимального анаболічного ефекту прийом креатину рекомендується комбінувати з протеїном, вітамінами та Омега 3.

Купити креатин за найнижчою ціною в Україні ви можете у магазині спортивного харчування SFS. Ми пропонуємо

  • Найвигідніші ціни на оригінальне спортивне харчування від відомих зарубіжних та українських виробників.
  • Доставка ваших замовлень по всій території України Новою Поштою.
  • Для одеситів – кур'єрську доставку (перед замовлення цієї послуги ознайомтеся з усією інформацією про неї, розміщеною в однойменному розділі).
  • Повні консультації з усіх питань.

Для отримання додаткових консультацій зв'яжіться з нами за вказаними на сайті контактами.

Відгуки про магазин
+ Додати